Jaką kawę wybrać?

W dzisiejszych czasach jesteśmy w stanie rozróżnić nawet do 60-ciu gatunków ziaren kawowca, przez co wybranie najlepszej i najsmaczniejszej kawy, może być naprawdę bardzo trudnym zadaniem. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym różnią się poszczególne gatunki kawy i które mają najciekawsze walory smakowe.

Kawa ziarnista

kawa ziarnista

Kawa ziarnista, w SklepKawa.pl

W Polsce bardzo dużą popularnością cieszy się przede wszystkim kawa ziarnista, która charakteryzuje się o wiele silniejszym i lepszym aromatem w stosunku do kawy rozpuszczalnej. Ogromną zaletą kawy ziarnistej jest to, że jest ona w 100% naturalna, dzięki czemu możemy ją śmiało pić bez obaw o obecność niebezpiecznych aromatów, czy dodatkowych ulepszaczy.

Kawa ziarnista zachowuje praktycznie wszystkie wartości odżywcze oraz prozdrowotne, które kryją się w roślinie kawowca. Osoby, które w pierwszej kolejności preferują walory smakowe, powinny sprawdzić właśnie kawę ziarnistą taką jak np.: Lavazza Crema e Aroma, Lavazza Qualita Rossa, czy Corsini Compagnia Dell’Arabica India.

Kawa mielona

kawa mielona

Kawa mielona, w SklepKawa.pl

Kawa mielona powstaje po dokładnym zmieleniu ziarenek kawy palonej. Mielona kawa zawiera zdecydowanie więcej aktywnych substancji niż konkurencyjna kawa rozpuszczalna, która tak naprawdę stanowi wyciąg z kawy palonej. Warto wspomnieć również i o tym, że kawa mielona zawiera dwa razy więcej kofeiny niż kawa rozpuszczalna, dlatego też dedykowana jest ona przede wszystkim tym osobom, które potrzebują potężnej dawki energii.

Osoby, które chcą skosztować mielonej kawy, powinny rozglądać się za najlepszymi odmianami, czyli za Arabicą i Robustą. W Polsce dużą popularnością cieszy się np. Illy Espresso Dark, albo Dallmayr Classic, która przypadnie do gustu najbardziej wybrednym i najbardziej wymagającym smakoszom.

Kawa Oquendo

kawa oquendo

Kawa Oquendo, w SklepKawa.pl

Kawa Oquendo najprościej rzecz mówiąc, to idealne połączenie hiszpańskiego temperamentu i tradycyjnego włoskiego stylu prażenia kawy. Ze wszystkich kawowych kompozycji, które produkowane są pod marką Oquendo zdecydowanie największą popularnością cieszy się Oquendo Tueste Torrefacto, która w swojej klasie oraz w swojej cenie nie ma sobie równych. Marka Oquendo to bez wątpienia najpopularniejsza kawa w północnej części Półwyspu Iberyjskiego, którą powinien skosztować każdy miłośnik czarnego trunku.

Podsumowanie

Wybór najlepszej kawy powinien być, tak naprawdę uzależniony wyłącznie od naszym preferencji, a dokładniej mówiąc od naszych indywidualnych kubeczków smakowych. Warto chociaż raz wypróbować poszczególne gatunki kaw, a być może uda nam się znaleźć swój wymarzony smak, od którego nie będziemy mogli się oderwać.