Dziesiątki a nawet setki pracowników, wiele działów, chaos w przekazywaniu informacji, nowi ludzie wchodzący w szeregi firmowe, stosy dokumentów do uporządkowania. Jeżeli czujesz, że choć jeden z powyższych aspektów może dotyczyć twojej organizacji sprawdź, jak temu zaradzić.

  • Im więcej pracowników, tym szybciej realizowane są projekty. Ale czy na pewno? Niestety nie zawsze tak jest. Często po drodze powstaje chaos komunikacyjny i finalnie nie wiadomo, kto otrzymał aktualne informacje a kto jeszcze nie. Powstaje niepotrzebne zamieszanie, które tylko rozprasza zamiast przyspieszać pracę.

  • Rozwój przedsiębiorstwa to także zatrudnianie kolejnych pracowników. Jest to oczywiście zjawisko jak najbardziej pozytywne. Zwłaszcza, że nowi ludzie mogą wnieść do firmy wiele nowości. Jednak nim to się stanie należy ich najpierw wdrożyć w funkcjonowanie jednostki i zapoznać z aktualnymi procedurami. Często już na tym etapie pojawiają się przeszkody, gdyż firmy nie mają pomysłu, jak sobie z tym wszystkim poradzić. Brak jest jasnych, spisanych procedur wprowadzania „świeżych” ludzi. Osoby, które zajmują się szkoleniem robią, co mogą. Niestety najczęściej dzieje się to kosztem innych realizowanych przez nich zadań. Dodatkowo cała sytuacja przedstawia firmę w nieodpowiednim świetle w oczach nowo zatrudnionych.

  • Kolejni klienci i projekty to jednocześnie kolejne dokumenty. Powinny być one uporządkowane i przypisywane automatycznie do właściwych projektów. Zwłaszcza, że w wielu firmach praca nad zleceniem może się odbywać jednocześnie w kilku różnych działach. Sam proces poszukiwania właściwej umowy, aneksu etc. również powinien być optymalizowany. Często spędza to sen z powiek wielu właścicielom firm i ich pracownikom.

Rozwiązanie wszystkich firmowych utrapień

Najskuteczniejszym sposobem na rozwiązanie powyższych problemów (a także wielu innych) jest intranet dla firm. Narzędzie, które z powodzeniem wykorzystuje już wiele organizacji, a także spora grupa instytucji państwowych.

Intranet dla firm – czym jest i w jaki sposób funkcjonuje?

W największym skrócie jest to dostępna jedynie dla uprawnionych specjalna strona internetowa. Każdy z pracowników loguje się do niej własnymi danymi logowania. Narzędzia funkcjonujące w jej obrębie można podzielić na:

  1. organizacyjne – wszelkiego rodzaju procedury firmowe, badania opinii, dane kadrowe itp.
  2. biznesowe – np. raporty przedstawiające działania firmy, dokumentacje projektowe narzędzia e-learningowe dla pracowników
  3. informacyjne – aktualności, gazetki firmowe, ogłoszenia, ankiety dotyczące planowanych eventów firmowych
  4. integrujące – fora pracowników, poczta e-mailowa

W intranecie można także prowadzić system rozliczeń obecności pracowników. Ponadto ludzie już nie muszą stać w kolejce do swojego przełożonego, aby ten podpisał wnioski urlopowe – one także mogą być założone online. Firmy unikają niepotrzebnego zamieszania, zwłaszcza gdy rozpoczyna się sezon urlopowy i ludzie szturmem planują wakacyjne wyjazdy.

Jeśli chcesz poznać jeszcze więcej możliwości, jakie daje wykorzystanie tego narzędzia, sprawdź intranet dla firm i już dzisiaj zadbaj o usprawnienie realizacji poszczególnych zadań a także poprawienie komfortu pracy i przepływu organizacji.