Pożyczki w BGK szansą na rozwój i własny biznes

Bank Gospodarstwa Krajowego to nie jest zwykły bank komercyjny, których pełno na polskim rynku finansowym. Jest to najstarszy bank w Polsce, który wspiera programy rządowy i samorządowe z udziałem środków publicznych oraz kapitału pochodzącego z Unii Europejskiej. Jednym z kluczowych instrumentów działalność BGK są obecnie pożyczki unijne wspierające rozwój polskiej przedsiębiorczości.

Zwrotne instrumenty finansowe zamiast dotacji

Pożyczki unijne zastąpiły obecnie popularny system dotacyjny. Pożyczki w BGK to zwrotne instrumenty finansowe, z których mogą skorzystać przedsiębiorcy z piętnastu polskich województw w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych 2014-2020. Oferta pożyczek unijnych została odpowiednio dopasowana do potrzeb przedsiębiorców z konkretnych regionów kraju.

Szerokie spektrum beneficjentów

Bank Gospodarstwa Krajowego wspiera nie tylko doświadczonych przedsiębiorców z różnych branż gospodarczych, ale również podmioty dopiero zaczynające swoją działalność na polskim rynku. W ofercie BGK znajdują się preferencyjne pożyczki dla osób powyżej 29 roku życia oraz osób bezrobotnych, atrakcyjne pożyczki dla sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, a także niskooprocentowane pożyczki dla m.in. spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych na termomodernizację i efektywność energetyczną.

Wsparcie dla osób młodych

Pożyczki w BGK wspierają nie tylko polską przedsiębiorczość, ale także pozwalają finansować inwestycje związane z rewitalizacją, termomodernizacją oraz wdrożeniem odnawialnych źródeł energii w firmach, obiektach mieszkalnych czy też sektorze publicznym. Oferta BGK skierowana jest również do osób młodych, zwłaszcza absolwentów uczelni wyższych i studentów ostatniego roku studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich, którzy chcieliby rozpocząć własną działalność gospodarczą.

Pożyczka na atrakcyjnych warunkach Pożyczki unijne w BGK udzielane są na znacznie atrakcyjniejszych warunkach niż ma to miejsce w komercyjnych instytucjach finansowych takich, jak np. banki. Pozyskanie takiego finansowania jest stosunkowo proste, wystarczy spełnić określone kryteria rekrutacyjne oraz dostarczyć wymagane dokumenty. Pożyczek udzielają profesjonalne instytucje finansowe współpracujące z BGK w danym regionie Polski.