Przygotowujesz się do otwarcia własnego sklepu internetowego? Masz już określony profil działalności i grupę docelową klientów? Przeanalizowałeś sytuację na rynku? Wybrałeś sprawdzonych dostawców i stworzyłeś koncepcję marketingową swojego biznesu? Jeśli wszystko to masz już za sobą, to znaczy, że jesteś niemal gotowy. Niemal, ponieważ pozostała jeszcze jedna, niezwykle ważna kwestia – wybór systemu płatności, który zapewni Ci sprawną obsługę wszystkich transakcji i bezpieczeństwo dla Twoich klientów.

Znaczenie systemu płatności internetowych

System płatności internetowych to jeden z kluczowych elementów działalności każdego e-sklepu. Rola i wpływ systemu płatności na postrzeganie sklepu, a tym samym na jego wyniki finansowe, trudna jest do przecenienia. Boleśnie przekonało się o tym wielu początkujących przedsiębiorców, stawiających na niewłaściwych operatorów, a także klienci którzy stali się ofiarami oszustów.

Specjaliści zajmujący się tzw. user experience – działem marketingu badającym m. in. zachowania klientów dokonujących zakupów w sklepach internetowych – podkreślają, że efekt zyskany dzięki stworzeniu przejrzystej, przyjemnej, łatwej w obsłudze stronie internetowej, a także dzięki odpowiednio dobranym i przedstawionym produktom oferowanym w atrakcyjnych cenach, może zostać zaprzepaszczony w momencie, w którym klient dochodzi do etapu płatności. Wielokrotnie zdarza się sytuacja, w której klienci porzucają proces zakupowy, ponieważ obsługujący dany sklep system płatności internetowych wyda im się zbyt skomplikowany lub nie do końca godny zaufania. Jeśli więc chcesz uniknąć tego typu problemów w swoim sklepie, wybierz taki system płatności, który nie tylko jest przejrzysty i prosty w obsłudze, ale też obsługiwany jest przez instytucję cieszącą się zaufaniem i posiadającą doświadczenie w dziedzinie rozliczeń finansowych, np. system płatności internetowych Paybynet od KIR.

Dlaczego Paybynet?

Paybynet to system działający w niezwykle popularnym w Polsce schemacie automatycznego wypełniania przelewu. Jedną z największych zalet tego narzędzia jest fakt, iż wszelkie środki wpłacane za jego pośrednictwem trafiają bezpośrednio na konto sklepu, bez przetrzymywania ich na rachunku operatora płatności. Dzięki takiemu rozwiązaniu, właściciel sklepu nie musi zajmować się rozksięgowywaniem przelewów zbiorczych przychodzących od operatora płatności i w bardzo łatwy i szybki sposób jest w stanie przyporządkować dany przelew do konkretnego zamówienia.

Fakt, iż system płatności internetowych Paybynet został stworzony i jest obsługiwany przez KIR – instytucję pełniąca kluczową rolę w obszarze rozliczeń międzybankowych, cieszącą się ogromnym zaufaniem klientów – bardzo wyraźnie podnosi wiarygodność każdego sklepu internetowego korzystającego z tego narzędzia.