Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy?

Znalezienie najlepszego kredytu gotówkowego nie należy do najłatwiejszych zadań. Zadania nie ułatwia Rada Polityki Pieniężnej co rusz podwyższająca stopy procentowe. Istnieje wiele ofert kredytów gotówkowych. Nasza zdolność kredytowa nie zawsze jest kluczowym czynnikiem przy ustalaniu warunków kredytu dla nas. Oczywiście musimy ją mieć, tak jak musimy mieć dobrą historię kredytową. Jednak banki mają własną niezależną politykę wpływania na koszt kredytów. Jak więc znaleźć dla nas najlepszy kredyt gotówkowy? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Najlepsze kredyty gotówkowe — jak porównywać oferty?

Kredyt gotówkowy to najwygodniejszy i najszybszy produkt finansowy oferowany przez bank. Również, jeśli zaciągamy się w banku i składamy wniosek o kredyt gotówkowy przez internet, formalności są faktycznie zredukowane do minimum. Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, płatność zwykle dociera tego samego dnia.

Niestety wiele banków korzysta z lenistwa swoich starych klientów, którzy zwyczajnie nie chcą szukać gdzie indziej kredytu, oferując im stosunkowo wysokie oprocentowanie, a co za tym idzie nie najtańsze kredyty gotówkowe. Dlatego warto zainteresować się konkurencyjnymi ofertami, bo byliśmy naprawdę zaskoczeni, że dostępne tam pożyczki osobiste miały przewagę nad naszym bankiem. Tymczasem, jeśli zdecydujemy się wziąć pożyczkę w innym banku i otworzyć konto z tym kredytem, ​​najpierw sprawdzamy, czy nadal się to opłaca. Bo jeśli bank oferuje wysokie koszty prowadzenia konta lub opłaty za karty, to początkowo jest to wielka sprawa, ale może stać się przysłowiowym strzałem w kolano.

Tani kredyt gotówkowy – zwracaj uwagę na RRSO!

Wszystkie pożyczki, czy to gotówkowe czy hipoteczne, mają koszt wyrażony w RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania).

To właśnie ta miara pokazuje nam, czy dana pożyczka jest tańsza, czy też droższa od innej. Zdarza się, że bank reklamuje swój kredyt gotówkowy na 6,89%, ale okazuje się, że jest to nominalna roczna stopa. Po dokładnym sprawdzeniu notowań znajdujemy np. RRSO na poziomie 15,98%. A więc różnica jest ogromna! Ciekawostką jest to, że wybierając szybki kredyt gotówkowy z obniżonymi ratami, możemy obniżyć całkowity koszt kredytu, jeśli nadpłacimy kapitał kredytu w pierwszych kilku ratach. Jeśli więc mamy możliwość uzyskania kredytu gotówkowego z obniżonymi ratami, warto z niego skorzystać. Podsumowując, wybór kredytu gotówkowego powinien być wynikiem zmierzenia się przynajmniej z kilkoma ofertami i wybrania oferty najkorzystniejszej dla nas pod każdym względem.

Należy skupić się przede wszystkim na koszcie kredytu wskazanym przez RRSO, biorąc pod uwagę inne dodatkowe koszty, które banki lubią przemycać pod osłoną opłat za prowadzenie konta, kart kredytowych czy wymaganego ubezpieczenia kredytu. Jeśli taka opcja jest dostępna, warto zdecydować się na pożyczkę z obniżonymi ratami.