Sklepy internetowe to przede wszystkim miejsca, które w pierwszej kolejności są tworzone po to, aby generować zysk ze sprzedaży wśród użytkowników sieci. Zakupy odbywają się drogą elektroniczną i analogicznie płatności także.

Zadaniem właściciela każdego takiego sklepu jest maksymalne uproszczenie całej drogi zakupowej tak, aby zachęcić użytkownika do zakupów, między innymi poprzez wprowadzenie wygodnej metody płatności online. Bezpieczny, łatwy proces wdrożenia kanału płatności, dobra integracja ze sklepem oraz przejrzysty system raportowy. Zazwyczaj tego wszystkiego oczekują właściciele sklepów, którzy chcą sprzedawać swoje towary i usługi w sieci.

Najpopularniejsze systemy płatności online

W sieci istnieje wiele rankingów, w których znajdziemy porównanie różnego rodzaju systemów płatności. Tego rodzaju rankingi mogą podpowiedzieć nam jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi systemami płatności. Na listach rankingowych między innymi znajduje się system Dotpay, uważany za jeden z najlepszych i najpopularniejszych wśród użytkowników.

E commerce
E commerce

Istnieje na rynku od 2001 roku i obsługuje szereg najpopularniejszych kart płatniczych, płatności mobilne oraz przelewy elektroniczne z 22 różnych banków. Wykonanie przelewu za pomocą Dotpay jest proste i szybkie. Ciekawym systemem płatności jest także system PayU.

Ten system istnieje na rynku stosunkowo najkrócej, jednak wiele osób zna go i korzysta z niego ze względu na to, że jest metoda płatności na portalu Allegro. Do innych popularnych systemów płatniczych należą Przelewy24, Transferuj.pl oraz Payeezy.

Który system wybrać? Jaki system się sprawdzi?

Jeśli chcesz wybrać dany system płatności online dla swojego sklepu, w pierwszej kolejności sprawdź, który z nich cieszy się największą popularnością wśród klientów. Wybór zaufanego partnera pozwoli w przyszłości zaoszczędzić wielu problemów, a kwestie bezpieczeństwa nie są tutaj bez znaczenia. Kolejnym aspektem jest aspekt finansowy- czyli niskie prowizje. Ważne są także dostępne metody płatnicze, bo oczywiście powinno być ich jak najwięcej, zwłaszcza w obszarze e- przelewów.