Dlaczego warto dbać o zdrowie skóry i paznokci?

Zadbane skóra i paznokcie świadczą o ogólnym zdrowiu i witalności. Jeżeli nasza skóra i paznokcie charakteryzują się doskonałą kondycją, to już na pierwszy rzut oka jesteśmy zaliczani do osób cieszących się doskonałym zdrowiem i dbających o siebie.

Prawda jest taka, że skóra i paznokcie są doskonałym wskaźnikiem ogólnej kondycji naszego organizmu. Jeżeli cierpimy na brak witamin i minerałów, kondycja naszej skóry i paznokci błyskawicznie się pogarsza. Pojawiają się wypryski, skóra staje się mniej elastyczna, a osłabione paznokcie robią się matowe, pofałdowane i łamliwe.

Z tego też powodu powinniśmy systematycznie dbać o skórę i paznokcie. I nie chodzi tutaj tylko o zabiegi pielęgnacyjne, ale również o przyjmowanie odpowiednich suplementów, które dostarczą naszemu organizmowi regularnej dawki potrzebnych witamin i minerałów, nadających naszej skórze i paznokciom blasku i witalnego wyglądu.

Co na łamliwe paznokcie?

Jeżeli nasze paznokcie są słabe i często nam się łamią, oznacza to, że potrzebują natychmiastowej regeneracji w postaci dodatkowej suplementacji. W tym przypadku doskonale sprawdzają się preparaty takie jak Dermena Complex, które są bogate w bioprzyswajalny krzem, cynk, skrzyp polny i zawierają szereg witamin takich jak witaminy z grupy B, C i E.

Regularna suplementacja już po niedługim czasie powoduje długotrwałe wzmocnienie płytki paznokcia, likwidując rozwarstwienia i nadając paznokciom zdrowy i błyszczący wygląd.

Jak dbać o skórę?

Skóra jest największym organem naszego ciała, który nie tylko wpływa na nasz wygląd i to jak jesteśmy odbierani przez innych, ale przede wszystkim – niczym pancerz – pełni funkcję ochronną dla całego naszego organizmu. Z tego powodu dbanie o skórę ma znaczenie nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim zdrowotne.

Zdrowa skóra jest skuteczną barierą ochronną dla organizmu, a wszelkie choroby, niedoskonałości, czy po prostu zła kondycja skóry są jak słaby punk w zbroi. Dlatego też powinniśmy przykładać ogromną uwagę do pielęgnacji skóry i utrzymania jej w doskonałej kondycji.

Oprócz codziennej higieny i regeneracyjnych peelingów należy zadbać o pielęgnację skóry od wewnątrz. Jeżeli nasza dieta nie jest wystarczająco zbilansowana i nie dostarczamy organizmowi odpowiedniej dawki witamin i makroelementów, konieczne jest wsparcie się suplementami, takimi jak np. Belid SR. W ten sposób zadbamy o odpowiedni stan i kondycję naszej skóry, nie tylko nadając jej zdrowego wyglądu, ale przede wszystkim czyniąc ją zdrową od wewnątrz. Więcej informacji znajdziesz tutaj.