Standardem w wypożyczalniach samochodowych jest obowiązek posiadania przez klienta karty kredytowej. Jeśli chcemy wynająć auto, musimy się w nią wyposażyć, w przeciwnym razie zostaniemy odesłani z „kwitkiem”. Czy na rynku są wypożyczalnie, które oferują możliwość wynajmu auta bez karty kredytowej? Sprawdźmy.

Wypożyczalnia aut Sierpc – szybciej do celu

Wypożyczenie auta jest świetną możliwością dla wszystkich osób, które na co dzień poruszają się komunikacją miejską. Gdy potrzebujemy wyjechać w trudno dostępne miejsce, czy też wybieramy się w zagraniczną podróż, samochód z wypożyczalni z pewnością nam się przyda.

Wypożyczalnia samochodów Sierpc, czy duża „sieciówka”?

Wypożyczalnie sieciowe o zasięgu międzynarodowym kierują się podczas wynajmu aut odgórnymi ustaleniami, co sprawia, że charakteryzują się małą elastycznością w stosunku do klienta. Chcąc wypożyczyć auto za granicą nie mamy zatem co liczyć na to, że dokonamy transakcji bez posiadania karty kredytowej. W małych, lokalnych wypożyczalniach (takich, jak wypożyczalnia aut Sierpc) jest jednak zgoła inaczej.

Aby wynająć samochód w niektórych wypożyczalniach, nie jest niezbędna karta kredytowe. Czego zatem potrzebujemy?

Wypożyczanie bez karty kredytowej – jak przebiega procedura?

Jeśli nie posiadamy karty kredytowej, do przeprowadzenia transakcji wystarczy nam jedynie karta debetowa. Procedura wypożyczenia i rezerwacji auta przebiega tak samo, jak w przypadku wypożyczenia z kartą kredytową. Za wypożyczenie auta możesz zapłacić zazwyczaj również drogą internetową.

Dlaczego karta jest potrzebna przy wypożyczaniu auta?

Karta (debetowa lub kredytowa) jest niezbędna przy wypożyczaniu auta ze względu na zabezpieczenie interesów firmy oddającej nam samochód w najem. Na karcie blokowane są środki w wysokości depozytu. Wysokość kaucji zależna jest od marki samochodu i jego rocznika, a także od stanu i wewnętrznych ustaleń wypożyczalni. Niekiedy może ona wynieść nawet 2000 euro, dlatego warto sprawdzić jej wartość wcześniej i zabezpieczyć odpowiednią ilość środków na karcie.