Szybkie pożyczki bez BIK alternatywnym źródłem kredytowym

Szybka pożyczka bez BIK to produkt finansowy oferowany głównie przez firmy działające w sektorze usług pozabankowych. Pożyczka bez BIK to w zasadzie zobowiązanie finansowe udzielane bez względu na to, jaka jest Twoja historia kredytowa.

Pożyczka dla mało wiarygodnych

Szybkie pożyczki bez BIK, KRD czy też innych znanych nam rejestrów dla osób prywatnych oraz firm to obecnie bardzo dobra alternatywa szczególnie dla tych, którzy nie mogą liczyć na konsumencki kredyt gotówkowy w tradycyjnym banku komercyjnym. Tego rodzaju produkty finansowe zostały po raz pierwszy wprowadzone na rynek w Europie Zachodniej, stając się dla wielu gospodarstw domowych głównym źródłem kredytowym. Szybkie pożyczki bez BIK charakteryzują się przede wszystkim wygodną formą wnioskowania, łatwością otrzymania oraz szybką wypłatą gotówki przy minimalnej ilości formalności. Głównym medium, za pomocą którego udzielane są szybkie pożyczki, jest obecnie internet.

BIK bariera nie do przeskoczenia?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, gromadzi oraz udostępnia dane dotyczące historii kredytowej wszystkich klientów korzystających z usług banków, SKOK-ów oraz firm pożyczkowych z sektora pozabankowego. BIK tworzy bazy danych z całego polskiego rynku kredytowego, która jest skarbnicą wiedzy dla banków oraz przedsiębiorców na temat wiarygodności płatniczej potencjalnych kredytobiorców oraz kontrahentów. Dla banków komercyjnych informacje pochodzące z BIK to podstawowe zabezpieczenie kredytowe, natomiast dla zwykłych konsumentów to jedynie przysłowiowe „rzucanie kłód pod nogi”.

Alternatywą dla osób ignorowanych przez tradycyjne banki są szybkie pożyczki bez BIK. O taką formę krótkoterminowych pożyczek gotówkowych może starać się praktycznie każdy bez względu na swoje dochody, obecną sytuację finansową czy też wiek. Jednak każdy kij ma dwa końce. Firma udzielająca szybkiej pożyczki bez brania pod uwagę sytuacji kredytowej klienta zazwyczaj udziela takiego zobowiązania wraz z wysoką prowizją. Jest to jej zabezpieczenie na wypadek niespłacenia pożyczki przez konsumenta. To, że firma udzielając pożyczki nie bierze pod uwagę informacji udostępnianych przez BIK, nie znaczy, że nie sprawdza historii kredytowej potencjalnego klienta. Sprawdza, i to nie tylko w BIK, ale również np. w BIG (Biuro Informacji Gospodarczej) czy też w KRD (Krajowy Rejestr Długów).

Decydując się na zaciągnięcie pożyczki w sektorze pozabankowym, zastanówmy się czy będziemy w stanie spłacić całość zobowiązania, wliczając w to prowizje, ubezpieczenia oraz wszelkie inne opłaty związane z pożyczką.