Coraz więcej osób czuje dyskomfort związany z noszeniem tradycyjnego obuwia. Zdarza się, że obciera ono stopę lub powoduje tworzenie się bolesnych odcisków. Alternatywą dla nich może być obuwie używane powszechnie przez pracowników branży medycznej. Jednak doskonale sprawdzi się też dla wszystkich, którzy pracują na stojąco lub są cały dzień w biegu. Jakie są jego zalety?

Cyrkulacja powietrza

Obuwie medyczne wykonuje się tak, by zapewnić jak największy komfort stopom. W związku z tym, do jego produkcji powinno wykorzystywać się wyłącznie naturalne materiały. To właśnie one – skóra licowa i zamsz na wyściółkę – zapewniają właściwą cyrkulację powietrza. Dzięki temu, noga się w nich nie poci, nawet jeśli spędzamy w tym obuwiu dużo czasu. Większość modeli tego typu obuwia ma ażurowe wzory. One dodatkowo wspomagają wymianę powietrza. To ogromna przewaga nad zwykłymi butami.

obuwie emdyczne

Podeszwa obuwia medycznego

Na szczególną uwagę zasługuje podeszwa tego obuwia. To właśnie ona jest powodem, dla którego buty medyczne są wygodne i bardzo stabilne. Jest ona wykonana z gumy i dość gruba. Dzięki temu, amortyzuje drgania i uderzenia nogi o posadzkę. Jest to zdecydowanie różne podejście w stosunku do tego, co oferują tradycyjne buty. Takie rozwiązanie sprawia, że spędzenie całego dnia w butach nie jest wyzwaniem. Ważne jest też to, że buty typu medycznego zawsze mają podeszwę antypoślizgową. Czyni to z nich najbezpieczniejsze obuwie. Nie powinny się ślizgać nawet na świeżo umytej podłodze, w tym na linoleum.

W sklepie uniformix.pl znajdziesz obuwie medyczne dla lekarzy.