Studiowanie bez wsparcia komputera jest w dzisiejszych czasach niemożliwe. Maturzyści, którzy mają rozpocząć zupełnie nowe życie, często zadają sobie pytanie: jakiego komputera naprawdę potrzebuję? Wybór modeli jest ogromny, a ceny wielu tych z najwyższej półki są często poza zasięgiem możliwości finansowych studenta. Komputer jest najczęściej wykorzystywany przez studenta do robienia notatek, dlatego słusznie nazywa się go nowoczesną maszyną do pisania. Dlatego przed zakupem warto rozważyć urządzenia używane, które są bardzo dobrej jakości, a jednocześnie nie obciążą skromnego budżetu.

HP EliteBook 840 G3

Zalety poleasingowego komputera

Student, który na co dzień ma dużo zajęć, a dodatkowo korzysta z komunikacji miejskiej, będzie potrzebować laptopa, który jest mały i lekki. Oczywiście ważna jest również doskonała wydajność i technologia, a także długi czas pracy baterii. Dlatego dobry komputer dla studenta powinien być przede wszystkim wytrzymały, funkcjonalny i tani. 

Rynek oferuje wiele używanych komputerów i laptopów, ale jak trafić na taki, który będzie dobrze działał przez długi czas? Jak radzą eksperci, najlepszą opcją są wycofane z użycia komputery biurowe lub biznesowe, które można kupić u profesjonalnych dealerów. Wybór ten zapewnia dobrą wydajność za rozsądną cenę. Zakup komputera PC lub laptopa od prywatnego użytkownika zawsze wiąże się z ryzykiem, natomiast sprzęt poleasingowy jest dobrze sprawdzany, a uszkodzone części przed sprzedażą są wymieniane. Dzięki temu możemy mieć pewność, że kupujemy dokładnie to, co przedstawia oferta na stronie internetowej. Dodatkowo dealerzy sprzedają te urządzenia jako odnowione z warunkami gwarancji oraz zapewniają zazwyczaj 30-dniową politykę zwrotu. Kolejną zaletą używanego komputera od renomowanych sprzedawców jest to, że ustawienia mogą być skonfigurowane zgodnie z indywidualnymi życzeniami klienta.

Dobrej jakości używany komputer, czyli jaki?

Komputery i laptopy biznesowe są odpisywane od podatku po trzech latach, więc po tym czasie wymienia się je zwykle na nowe. Oznacza to, że tysiące solidnych urządzeń od największych producentów można nabyć w idealnym stanie i po bardzo atrakcyjnej cenie. Komputery poleasingowe są najlepsze dla studentów, którzy potrzebują solidnego komputera do pracy i nie oczekują najwyższej wydajności graficznej. Urządzenia te doskonale nadają się do codziennego użytku w domu i w biurze, a tym bardziej do nauki. Używany komputer dla studenta kosztuje mniej i zużywa znacznie mniej energii elektrycznej niż duże i nowoczesne urządzenie, a to bardzo istotna zaleta. 

Profesjonalni dealerzy kupują urządzenia praktycznie nowe, a w razie potrzeby instalują w nich nowe dyski twarde lub SSD, a także baterie czy klawiatury. Komputer po tego typu zabiegach jest w doskonałym stanie, a także posiada co najmniej kolejny rok gwarancji. Kupując używanego laptopa, sporo oszczędzasz, a w razie zniszczenia go, np. w autobusie, pociągu czy na jednej z imprez studenckich, nie stracisz dużo pieniędzy.