Gdzie pojechać na długi majowy weekend?

Im bliżej do pierwszych dni maja, tym częściej w naszych głowach pojawiać się będzie to pytanie. Czy wybrać się z rodziną za miasto i postawić na weekend na łonie natury, czy też zdecydować się na jeden z popularnych kurortów i ośrodków wypoczynkowych? A może w tym roku postawić na oryginalność i urok nieznanych miejsc? Może na tegoroczną majówkę wybrać się wraz z rodziną do niezwykłego Rzeszowa?

Najważniejsze rzeszowskie zabytki

Rzeszów, stolica województwa podkarpackiego i największe miasto w południowo-wschodniej Polsce, znane jest przede wszystkim jako wiodący ośrodek akademicki w regionie. Jednak Rzeszów to nie tylko uczelnie, puby, knajpki i dyskoteki. Rzeszów to również niesamowite miejsca i wspaniałe zabytki, które swoim niepowtarzalnym klimatem uwiodły już niejednego turystę.

Spośród wszystkich rzeszowskich budowli największą uwagę z całą pewnością przykuwa zamek Lubomirskich oraz ratusz. Zamek, wraz z otaczającą go szeroką fosą, parkiem i szeregiem zabytkowych uliczek, zaliczany jest do tzw. „miejsc magicznych” miasta. Ratusz, choć nie tak imponujący, budzi zachwyt również dzięki swojemu położeniu – stanowi centralny punkt rynku, na który co wieczór ściągają tłumy spragnionych różnorakich atrakcji ludzi.

Gastronomiczna i noclegowa baza miasta

Wielbiciele zróżnicowanych smaków z pewnością będą zadowoleni z długiego weekendu w Rzeszowie. Zarówno liczba, jak i charakter miejscowych restauracji, pozwalają wybierać spośród dziesiątków różnych kuchni. Smakosze w ciągu tych kilku wolnych dni mają szansę poznać zalety potraw włoskich, syryjskich, tureckich, japońskich, wietnamskich czy tradycyjnych dań z podkarpacia podawanych m. in. w Hotel Iskra Restauracja Rzeszów.

Zmęczeni całodziennymi atrakcjami, tani nocleg w Rzeszowie znajdziemy bez problemu. Szczególnie wart polecenia jest tu wspominany już Hotel Iskra. Oprócz niego w mieście znajdują się liczne hotele, hostele czy specjalnie przystosowane do przyjmowania gości domy noclegowe.