Gry planszowe zna chyba każdy. Były one główną atrakcją niejednej imprezy urodzinowej, czy spotkania towarzyskiego. Współzawodniczenie ze swoimi przyjaciółmi zawsze budziło wielkie emocje, a przyglądanie się ich reakcjom dawało niezwykłą frajdę. Współcześnie rynek gier planszowych znacznie zwiększył swoje rozmiary. Wspólne granie może być doskonałą alternatywą dla spędzenia czasu wolnego przed telewizorem lub komputerem. Również dla całej rodziny. Gdzie szukać gier planszowych? Sprawdźmy.

Używana, czy nowa?

Na to pytanie powinniśmy sobie odpowiedź w pierwszej kolejności. Spora część rodziców wybierz jednak drugą opcję, gdyż – jak wiadomo – trudno jest określić, kim był poprzedni właściciel gry. Kuponów nowej gry familijnej nie będzie stanowić większego problemu. Możemy wybierać spośród wielu sklepów nie tylko stacjonarnych, ale również internetowych. To właśnie w tych działających w sieci, znajdziemy często znacznie większy wybór gier. Pomiędzy poszczególnymi sklepami możemy spotkać się ze znacznymi różnicami w cenie tych samych tytułów. Niekiedy mogą one wynosić nawet 100 zł. Dlatego warto jest dokładnie przyjrzeć się ich ofercie i porównać kilka, które wydają się nam najbardziej przychylne.

Gry planszowe

Przeglądarki ofert

W porównywaniu cen gier pomogą nam porównywarki internetowe. To w nich znajdziemy szereg różnych ofert sklepów z grami planszowymi. Dzięki serwisom tego typu wybranie najbardziej atrakcyjnej ceny dla wybranej przez nas gry planszowej będzie dziecinnie proste. Wystarczy tylko wpisać wybrany tytuł i poczekać na zwrócenie wyników. Będą one uszeregowane od najtańszej do najdroższej.

Sklep z programami lojalnościowymi

Gry rodzinne możemy kupić również w sklepie, który oferuje program lojalnościowy. Na początku nie mamy co jednak liczyć w nim na zawrotnie niskie ceny gier. Jeśli planujemy regularne zakupy kolejnych tytułów, z pewnością opłaca się nam przyjrzeć się ofercie takiej platformy bliżej. Zniżki mogą sięgać w nich nawet kilkudziesięciu procent, a często kumulować się razem z kuponami.

Pobliski sklep z zabawkami

Gier rodzinnych możemy szukać również w najbliższym sklepie z zabawkami. Może się okazać, że jego oferta będzie porównywalna z cenami internetowymi. Stacjonarny zakup jest zawsze dobrym pomysłem, gdy zależy nam szybkim otrzymaniu produktu.

Księgarnia

Gry familijne kupić możemy również w księgarniach. I często są to bardzo interesujące i popularne tytuły. Gry rodzinne mogą być tam dostępne nieraz w bardzo atrakcyjnych cenach, dlatego warto co jakiś czas odwiedzić pobliską księgarnię i przyjrzeć się jej ofercie.