Co robić gdy podejrzewamy, że jesteśmy w ciąży?

Są takie sytuacje, że kobieta nie jest świadoma tego, że mogła zajść w ciąże, nie planowała tego lub po prostu stosowana metoda antykoncepcji nie podziałała prawidłowo, a organizm kobiety zaczyna wysyłać sygnały świadczące o tym, że coś się dzieje. Osłabienie, gorsze samopoczucie, metaliczny posmak w ustach, omdlenia, mdłości, wzdęcia, częste oddawanie moczu, jadłowstręt, wyczulony węch – to tylko niektóre z najbardziej typowych objawów wczesnej ciąży. Kobiety nie od razu łączą je z ewentualną ciążą, zwłaszcza wtedy, kiedy się jej nie spodziewają, momentem otrzeźwienia bywa dopiero brak spodziewanej miesiączki. To ona jest sygnałem alarmowym i włącza czerwoną lampkę w głowie kobiety.

Co zrobić, kiedy okres nie nadchodzi?

Kiedy nasze ciało zachowuje się inaczej niż zwykle, a okres się spóźnia pierwszą rzeczą, jaką możemy zrobić i która szybko pomoże rozwiać wątpliwości, jest wykonanie domowego testu ciążowego. Aby kupić dobry i pewny test, najlepiej wybrać się do apteki, gdzie farmaceuta doradzi nam jaki producent testów ciążowych oferuje najlepsze wyroby i który warto kupić, żeby otrzymać wiarygodny wynik. Testy producenta Pink test, są jednymi z najczęściej wybieranych przez kobiety testów ciążowych do domowego użytku. Ze względu na swoją jakość, czułość oraz łatwą obsługę, zyskują one dużą sympatię wśród użytkowniczek.

producent testów ciążowych

Jaki test ciążowy wybrać?

Spośród dostępnych testów ciążowych Pink test oferuje testy płytkowe, strumieniowe oraz elektroniczne. Każdy z nich wykrywa obecność hormonu hCG w moczu kobiety ciężarnej. Aby wykonać test płytkowy, potrzebujemy sterylny pojemniczek na mocz, z którego należy pobrać 3 krople moczu i specjalnie dołączoną pipetą umieścić je na obszarze testowym. Test strumieniowy wystarczy skierować pod strumień moczu na 10 sekund, a następnie odczekać kilka minut na pojawienie się wyniku. Oba te testy wskażą jedną kreskę, jeżeli ciąży nie ma lub dwie czerwone kreski, jeżeli hCG występuje w moczu i najprawdopodobniej rozwija się ciąża. Test elektroniczny działa tak samo, jak test strumieniowy, czyli należy skierować go pod strumień moczu, z tym że o wyniku poinformuje nas elektroniczny wyświetlacz, na którym zobaczymy TAK, jeżeli wynik jest pozytywny, NIE jeżeli jest negatywny lub ERROR, jeżeli należy powtórzyć test. Wszystkie z tych testów są bardzo czułe i skuteczne, dlatego najlepiej wybrać taki, którego wykonanie będzie dla nas najwygodniejsze.

Co zrobić, jeżeli wynik testu jest pozytywny?

Jeżeli badanie domowym testem ciążowym daje wynik pozytywny, to najprawdopodobniej jesteś w ciąży. Kolejnym krokiem, aby to potwierdzić, jest wykonanie badania stężenia hCG z krwi lub od razu umówienie się na wizytę u ginekologa, który po przeprowadzeniu wywiadu, wykona usg przez pochwowe i potwierdzi obecność oraz ewentualnie wiek ciąży, a także będzie systematycznie czuwał nad jej zdrowym i bezpiecznym przebiegiem.