Jaką choinkę wybrać, jako drzewko bożonarodzeniowe? Najlepiej taką, która będzie wytrzymała i pięknie pachnie. Eksperci polecają nie tylko tradycyjny świerk, lecz także jodły. Jedną z nich jest jodła srebrna. Dziś nie musimy sami wybierać drzewek na targach. Na rynku pojawiły się firmy, które są wyspecjalizowane w dowozie choinek do domu, biura albo restauracji. Czy warto kupić jodłę srebrną na drzewko bożonarodzeniowe? 

Jakie są cechy jodły srebrnej? 

Jodła kalifornijska srebrna to drzewo, które od dawna jest popularne w Polsce. Chętnie wybierane nie tylko jako drzewko bożonarodzeniowe, lecz także ozdoba do naszych ogrodów. Jodła jest dużym i silnie rosnącym drzewem. Zachwyca nie tylko swoją masywnością, lecz także kolorem. Jej nazwa wywodzi się od koloru igieł, które gdzieniegdzie są białe. Cała kompozycja wygląda jak zielone drzewo, na którym położono srebrny łańcuch. Jodła srebrna jest długowieczna. Jej żywotność określana jest na nawet 30 lat. Jeśli zdecydujemy się na zakup jodły srebrnej jako drzewka bożonarodzeniowego, wówczas możemy przesadzić ją do ogrodku. Pamiętajmy jednak, żeby drzewko posiadało korzenie i aby je odpowiednio nawadniać. 

Jakie są cechy charakterystyczne jodły? Igły są bardzo długie, obustronnie zabarwione: od zielonych po szare i białe. Z reguły są wygięte na boki. Ich elastyczność sprawia, że świetnie układają się na nich różnego rodzaju ozdoby choinkowe, w tym ciężkie bombki. Na choinkę można nałożyć kolorowe łańcuchy, choć biały kolor igieł sprawia, że z reguły jodła jest delikatnie oprószona białym, sztucznym śniegiem. Igły pachną w nietypowy sposób. W domu unosi się nie tylko woń świeżego, leśnego drzewa, lecz także cytryny. Jodła to drzewo stosunkowo mało wymagające, odporne na suszę i mróz. Wystarczy je regularnie podlewać. Jodła po okresie świąt Bożego Narodzenia powinna przyjąć się w każdym ogródku. 

Jak przystroić drzewko? 

Posiadanie olśniewającej choinki świątecznej nie musi być ciężką pracą. Wystarczy zrozumieć, w jaki sposób elementy współpracują ze sobą. Pierwszym krokiem w dekorowaniu choinki jest dodanie światełek. Lampki choinkowe zwykle pojawiają się na zielonych lub białych drutach. Zacznij od podstawy pnia i kieruj się w górę, owijając światła wokół każdej głównej gałęzi, przechodząc od pnia do czubka i z powrotem. 

Nie ma sztywnych zasad dekorowania choinki. Ozdoby możesz dobrać do swoich preferencji. Dużą popularnością cieszą się choinki w dwóch kolorach. Z reguły to biały i czerwony lub biały i niebieski. Wiele osób preferuje dekorowanie choinki jedynie bombkami, inni stawiają na łańcuchy. Coraz bardziej popularne staje się również dekorowanie choinek ręcznie robionymi ozdobami. Do łask powracają anioły z papieru i gwiazdy w różnych kolorach. 

Dlaczego warto wybrać opcję choinki z dowozem? 

Choinki z dowozem do wybranego miejsca na terenie Warszawy i okolic to wygodna opcja dla zapracowanych. Jeśli nie masz czasu, by biegać po mieście w poszukiwaniu idealnego drzewka bożonarodzeniowego, to świetna okazja, aby nabyć takie przez Internet. Czy proces zamówienia jest skomplikowany? Nie. Wystarczy wejść na stronę danego sklepu, wybrać odpowiedni rodzaj drzewka dopasowany do naszych potrzeb i gotowe. Drzewa z reguły są dostępne w przystępnych cenach, a niejednokrotnie tańsze niż te w sklepach czy na targach. Podczas zamówienia warto napisać, jakie są nasze preferencje. Zamówienie choinki do domu to wygodna opcja. Nie tracimy czasu na szukanie odpowiedniego drzewa w supermarketach, nie musimy również martwić się o transport. To pracownik dostarcza do nas choinkę. Szybko, wygodnie i zawsze na czas. 
Sprawdź ofertę sklepu i wybierz choinkę idealną dla siebie!