Nie ma nic lepszego niż stylowa i wygodna szafa w przedpokoju, która pozwala pomieścić ubrania wierzchnie i buty, dzięki czemu nie trzeba się plątać w wiszących na wieszakach kurtkach i potykać o leżące na ziemi buty. Co jednak zrobić w przypadku niewielkiego przedpokoju, do którego standardowa szafa ze sklepu w żadnym wypadku się nie zmieści?

O tym, że szafa w przedpokoju to prawdziwy skarb wiedzą wszyscy lubiący porządek i funkcjonalne wnętrza. Jednak w przypadku niewielkich przedpokojów postawienie szafy faktycznie może być bardzo problematyczne.

Na szczęście obecnie istnieją niezwykle ciekawe i nowoczesne rozwiązania pozwalające na zbudowanie takiej szafy, która będzie pasować do każdego rodzaju pomieszczenia i prawie w każdym się zmieści. Jak to jest możliwe?

Szafy w zabudowie dla małych powierzchni

Szafa na wymiar w małym pokoju
Źródło: Szafa na wymiar w małym pokoju, Komandor.pl

Szafy na wymiar, czyli tzw. szafy w zabudowie są budowane na specjalne zamówienie. Co to oznacza? Taka szafa na wymiar jest w pełni dostosowana do możliwości danego pomieszczenia. Dzięki temu nie tylko maksymalnie wykorzystuje dostępną przestrzeń, ale taż świetnie wpasowuje się do stylu całego przedpokoju.

Decydując się na szafę w zabudowie, możemy wybrać jej kolor oraz wykończenie. W takiej szafie drzwi mogą być równocześnie lustrem, co jest niezwykle funkcjonalnym rozwiązanym dla każdego przedpokoju. Natomiast pozostała część szafy może być wykonana z różnego rodzaju materiałów, które będą w pełni komponować się z resztą wnętrza.

Funkcjonalność ponad wszystko

Co ważne szafy w zabudowie przeznaczone do małych pomieszczeń zmieszczą się w nich bez problemu, bo mogą być sporo węższe niż tradycyjne szafy, a możliwość zabudowy wnękowej pozwala na wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni, co niejako rekompensuje mniejszą głębokość.

Szafa pod zabudowę w przedpokoju
Źródło: Szafa pod zabudowę w przedpokoju, Komandor.pl

Dodatkowo szafa w zabudowie w małym przedpokoju może być uzupełniona przez pawlacz, który jest niezwykle użytecznym sposobem na zagospodarowanie przestrzeni należącej do niewykorzystanych stref mieszkania.

Szafy w zabudowie, takie jak szafy Komandor, dzięki dowolności w ich konstruowaniu mogą być w pełni dostosowana do każdego przedpokoju. Takie szafy mogą być stosunkowo płytkie i wynosić nawet 40 cm głębokości.

Funkcjonalne rozmieszczenie i rozplanowanie wewnętrznej przestrzeni tego typu szafy pozwala na wygodne przechowywanie butów, czapek, rękawiczek i całej odzieży wierzchniej, a także innych gadżetów i przedmiotów. A wykorzystanie jasnych barw czy luster pozwala dodatkowo na optyczne powiększenie przedpokoju.