Plaże w Chorwacji, które warto zobaczyć

Chorwacja to niezwykle popularny kierunek wakacyjnych wojaży wśród Polaków. Nie może to dziwić. Łatwo dotrzeć do kraju położonego nad Adriatykiem. Wydatki związane z pobytem są zbliżone do tych nad Bałtykiem. Gwarancja doskonałej pogody przez cały okres wakacyjny. Nowoczesna infrastruktura i przede wszystkim przepiękne plaże. Spotkać można tutaj plaże piaszczyste, żwirowe oraz mieszane.

Które plaże w Chorwacji wybierać? Dokąd warto się udać, jadąc na wakacje z rodziną, a czego powinni poszukiwać młodzi ludzi, którzy planują plażowanie połączyć z nocnymi imprezami?

Piaszczyste plaże w Chorwacji

Wybierając plaże w Chorwacji, które są ogromne i piaszczyste, należy sprawdzać, to co znajduje się w okolicach miejscowości Lopar. Paradise Beach liczy około 1500 metrów długości i oprócz komfortowego plażowania, gwarantuje liczne udogodnienia dla turystów. Liczne knajpki, masa wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz w pobliżu mała plaża dla naturystów. To wszystko oferuje Paradise Beach.

Saharun to plaża piaszczysta, która znajduje się na Wyspie Dugi Otok. Oprócz piasku na plaży, osoby, które ją odwiedzają, chwalą sobie również piasek w wodzie. Kąpiele w Adriatyku nie wymagają tutaj używania specjalnego obuwia, jak ma to miejsce na wielu innych chorwackich plażach. Morze przy plaży Saharun jest płytkie, co powoduje, że rodziny z dziećmi mogą bez obaw z niej korzystać. Plaża niezwykle klimatycznie położona, otoczona lasem.

Żwirowe plaże w Chorwacji

Wybierając się na wakacje do Chorwacji, warto pomyśleć o pobycie w pobliżu plaży Zlatni Rat. To jedna z najpiękniejszych plaż, nie tylko w Chorwacji, ale i całej Europie. Plaża żwirowa, polecana rodzinom z dziećmi. Wynika to faktu, że żwir jest drobny, a morze dość płytkie. Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne, jest ona również popularnym kierunkiem wśród windsurferów.

plaże w Chorwacji

Punta Rana, żwirowa plaża zlokalizowana na Riwierze Makarskiej. Jeżeli wybiera się najlepsze i najpiękniejsze plaże w Chorwacji, to Punta Rana jest zdecydowanym liderem. Należy zaznaczyć, że plaża ta znajduje się w europejskich i światowych czołówkach zestawień najlepszych plaż. Co wpływa na tak wysoką ocenę Punta Rana? Góry i morze w jednym? Tutaj to możliwe. Biały żwir, otoczenie lasów sosnowych oraz wysokich skał, to widoki zapierające dech w piersiach. Każdy kto zobaczy plażę Punta Rana, od razu się w niej zakocha.

Zrce Beach, znajdująca się na Wyspie Pag, to mekka wszystkich imprezowiczów. Plaża Zrce Beach tętni życiem przez całą dobę. W ciągu dnia plażowanie, nocami imprezy w licznych lokalach typu Beach Bar. Należy zaznaczyć, że plaża ta jest polecana raczej ludziom młodym, parom, które oprócz odpoczynku w Chorwacji, mają w planach również imprezowanie.

Mieszane plaże w Chorwacji

Wśród plaż mieszanych, czyli piaszczysto żwirowych, warto odwiedzić Slanica Beach, zlokalizowaną na wyspie Murter. Plaża doskonale nadająca się dla rodziny z dziećmi. Morze przy plaży jest płytkie. Płycizna ciągnie się kilkadziesiąt metrów w głąb morza. Przy plaży liczne punkty gastronomiczne, a na plaży możliwość skorzystania z licznych wypożyczalni sprzętów wodnych.
Slanica Beach posiada specjalnie przygotowany betonowy taras dla opalających.

To zdecydowanie najlepsze plaże w Chorwacji. Planując wypoczynek w tym pięknym kraju, warto brać je pod uwagę. Oczywiście należy również pamiętać, że wzdłuż całej chorwackiej linii brzegowej znajdą się plażę, gdzie komfortowy wypoczynek jest gwarantowany.