Jak prawidłowo stosować ramy na plakaty w reklamie swojej działalności?

Na rzecz każdej firmy powinny być prowadzone odpowiednie działania reklamowe. Znacząco przyczyniają się do wzrostu sprzedaży oferowanych przez nią usług i towarów, a także kształtują wizerunek przedsiębiorstwa i zachęcają konsumentów do nawiązania stałej współpracy. W przestrzeni publicznej umieszczane mogą być najróżniejsze media reklamowe, które powinny posiadać odpowiedni projekt oraz czytelną treść. Takie warunki spełniają popularne od lat plakaty. Eksponowanie ich w odpowiednich ramach znacząco zwiększa efektywność takiej formy promocji.

Plakaty reklamowe

Oprawione w efektywną ramę plakaty znajdują zastosowanie w reklamie zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej. W obu przypadkach znacząco zwiększają skuteczność przeprowadzanej kampanii, wpływając na odbiorców poprzez przekaz wizualny. W marketingu outdoorowym, zwykle umieszcza się je w środowiskach handlowych, a także na ścianach zewnętrznych budynków oraz na terenie innych odpowiednio zagospodarowanych miejsc. Plakaty reklamowe coraz powszechniej widoczne są także wewnątrz powierzchni komercyjnych. Najczęściej można je spotkać w pasażach handlowych i dużych galeriach, na terenie sklepów, pomieszczeń sanitarnych oraz na korytarzach. Celem stosowania plakatów jest przede wszystkim informowanie klientów o różnych akcjach prowadzonych przez firmę, a także najnowszych ofertach, wyprzedażach czy rabatach. Zachęcają one do wzięcia udziału w promowanych wydarzeniach oraz nakłaniają do skorzystania z promocji.

ramy na plakaty

Efektowna ekspozycja plakatów

Aby plakat spełniał swoje zadanie, poza prezentacją wartościowych informacji musi również zwracać uwagę swoją formą. Powinna być atrakcyjna pod względem wizualnym, a zarazem odpowiednio wyeksponowana i dobrze zabezpieczona. Nowoczesne ramy na plakaty są w stanie spełnić wszystkie te wymagania, ponieważ nadają się do prezentacji różnych materiałów promocyjnych. Dotyczy to nie tylko plakatów, ale również zdjęć czy certyfikatów. Dostępne są w najróżniejszych formatach – począwszy od standardowych, a skończywszy na wykonywanych pod specjalne zamówienie. Ramy doskonale sprawdzają się także jako element ochronny, dzięki czemu eksponowany poster nie ulegnie zniszczeniu pod wpływem promieniowania ultrafioletowego, wody, wiatru oraz innych niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Nowoczesne ramy na plakaty reklamowe

Producenci wielkoformatowych materiałów i akcesoriów reklamowych mają w swojej ofercie wiele rodzajów ram. Przedsiębiorcy mogą się zdecydować np. na bardzo praktyczne modele zamykane i zatrzaskowe.

Obecnie produkowane są nawet ramki podświetlane, wykorzystujące technologię LED. Taka forma prezentacji treści marketingowych może bardzo skutecznie przyciągać wzrok potencjalnych konsumentów. Plakaty doskonale wyglądają w ramach podświetlanych zwłaszcza o zmierzchu, kiedy umieszczone zostaną w miejscu z ograniczonym dostępem do światła słonecznego. Taka forma ekspozycji często spotykana jest np. w przejściach podziemnych i korytarzach, a także na przyciemnionych salach.