Apteki w sieci – poczuj się jak u siebie w domu

Apteki internetowe w ostatnich latach przeżywają prawdziwe oblężenie. Stały się one nie tylko miejscem zakupu leków bez recepty (tzw. OTC), ale również leków.

NOWE OBLICZE APTEK

Apteki najczęściej kojarzą się z wysoką ladą i stojącą za nią panią ubraną w biały fartuch. Od tego typu sprzedaży jednak powoli się odchodzi. Apteki mają za zadanie rozładować panujące w stacjonarnych aptekach kolejki. Podczas zakupów klient kupując lek patrzy również na jego cenę. Wybór miejsca oferującego konkurencyjną cenę jest oczywisty. Tego typu apteki są więc całymi dniami oblegane przez pragnących zdobyć taniej lek. To właśnie one w większości decydują się na rozpoczęcie równoległej sprzedaży internetowej.

PROPOZYCJA PROPOZYCJI NIERÓWNA

W czym tkwi sekret wyższej sprzedaży farmaceutyków online?

Po pierwsze podczas wizyty klient nie czuje się nieswojo. Przeglądanie specyfików może zajmować mu kilka godzin i nie czuje w tym czasie na sobie oddechu nadmiernie miłej pani farmaceutki. Również rozkład leków często jest bardziej przejrzysty. Aspektem, na który zwraca uwagę klient jest także cena. Właściciele aptek internetowych kupując hurtowo leki i inne środki farmaceutyczne, mogą pozwolić sobie na niższe ceny, a tym samym większą liczbę klientów.

Kobiety dokonają najczęściej zarówno zakupu leków i potrzebnych kosmetyków. Mając przy tym satysfakcję zarówno z zaoszczędzenia czasu, jak i pieniędzy. Przyciągającym klientów działaniem jest również darmowa wysyłka rozpoczynająca się od określonej kwoty. Sprytny kupujący woli dobrać produkty, niż płacić np. 20 zł za przesyłkę.

PRZEGLĄD OFERTY APTEK ONLINE

Apteka internetowa w praktyce niczym nie różni się od tej występującej stacjonarnie. Jednak dogłębne oględziny wskażą na nieznaczne, delikatne, acz ważne różnice.

  1. Internetowe apteki posiadają zazwyczaj szerszą ofertę produktów OTC. Należące do tej grupy np. tabletki do ssania, naturalne syropy, czy przeciwbólowe specyfiki otrzymać można w bardzo wielu wariantach.
  2. Dział kosmetyczny bardzo rzadko funkcjonuje w aptekach stacjonarnych. Internetowe miejsca sprzedaży bardzo chętnie wprowadzają go do swojej oferty. Proponowane dermokosmetyki oraz kosmetyki oparte na naturalne bazie mają wielu zwolenników, dla których zakupy stają się łatwiejsze i przyjemniejsze.
  3. Apteka ponadto bardzo często oferuje możliwość zakupu podstawowego sprzętu medycznego oraz materiałów opatrunkowych. Przy organizowaniu domowej apteczki jest to świetne opcja. W jednym miejscu otrzymać można zarówno różne typy bandaża i termometr odpowiadający aktualnym normom europejskim.

Apteki internetowe to miejsca przyjazne klientom. Ich prosty interfejs, a także intuicyjne naprowadzanie kupującego na kolejne etapy sprzedaży, to niewątpliwe zalety.