Przedpokój w stylu loft

Styl loftowy w architekturze cechuje surowość, prostota oraz minimalizm. Wnętrza są zazwyczaj bardzo przestronne i charakteryzuje je oszczędność środków. Początków tego stylu aranżacji wnętrz należy szukać w architekturze hal przemysłowych i fabryk. Styl loft nazywany bywa również industrialnym i jest odmianą nowoczesnego stylu.

Styl „loft” w przedpokoju

Stwarzając przedpokój w stylu loft należy trzymać się kilku ważnych zasad. Przede wszystkim materiały jakie należy zastosować to wszelkie rodzaje charakterystyczne dla wnętrz przemysłowych, a więc szkło, surowy lub lakierowany na czarno metal, a także naturalne drewno. Klimat industrialny podkreśli również odpowiednio dobrane oświetlenie, a więc np. stare lampy świetlówki i widoczne odsłonięte okablowanie.

Przedpokój wykonany w takim stylu powinien mieć jak najwięcej przestrzeni. W związku z tym, jeżeli istnieje możliwość wyburzenia ściany to jest to dobry pomysł w tego typu aranżacji. Bardzo dobrym materiałem w tego typu stylizacji będzie cegła, jednak w swojej naturalnej postaci, nie zaś w formie tapety z wzorem cegieł. Ważne są również przemysłowe dodatki i dekoracje np. stalowe drzwi, garażowe gniazdka kontaktowe. Wszystko to wpływa na wrażenie bałaganu, jednak to tylko pozory, gdyż styl loft wymaga ogromnej precyzji.

Meble do przedpokoju w stylu „loft”

Meble do przedpokoju w stylu loft przede wszystkim nie mogą zabierać zbyt dużo przestrzeni. Ważne również by meble przedpokojowe były mniej więcej podobnej wysokości, gdyż da to efekt optycznego podwyższenia wnętrza i podkreślenia minimalizmu, co jest istotne w przypadku przedpokoju, jako że jest to zazwyczaj pomieszczenie dość ograniczone metrażowo. Powinny to być meble o gładkich powierzchniach np. wykonane ze szlifowanej stali, która jest pokryta proszkowym lakierem bezbarwnym. Doskonale tu się nadadzą stare meble warsztatowe np. metalowe szafki na ubrania, które w przedpokoju mogą służyć jako szafki na buty. Stary obrotowy taboret może służyć jako siedzisko ulokowane przy szafce na buty, służące do wygodnego zakładania obuwia.

Meble w stylu loft to meble drewniane np. duża drewniana szafa, nie do końca oszlifowana, z naturalnymi sękami i nierównymi krawędziami. To stolik umiejscowiony w okolicach drzwi, najlepiej posiadający żeliwne nogi i szklany blat. W przedpokoju powinno znaleźć się również lustro. Najlepiej jeżeli posiada żeliwną oprawę i cały jego wygląd jest nieco toporny. Ponadto całości może dopełnić stojak na parasol lub też wieszak na ubrania wykonany ze stali lub też drewna, stylizowany na wieszaki z czasów PRL. Meble przedpokojowe powinny mieć kolorystykę raczej złożoną z jednego koloru. Preferowane barwy w tej aranżacji to najlepiej bielone drewno oraz szarość lub też czerń z domieszką miedzi, złota lub metalu.

Z resztą wszelkiego rodzaju sprzętów w przedpokoju jak już zostało wyżej wspomniane, nie powinno być przesadnie dużo. Raczej należy unikać tu ozdobników i dekoracji. Wszystko przypomina nieco styl skandynawski, z tymże w stylu loft bardziej zwraca się uwagę na przemysłowy charakter mebli i całego wnętrza.